RÁMY

Milí návštěvníci,
vítejte v tichém zákoutí mé dílny, kterému se rozhodně nedá říkat e-shop. Slovo “e-shop” má v sobě příliš mnoho spěchu. Zde odpočívají vzácná díla, která trpělivě, bez spěchu, čekají na svůj návrat do života.

Podle pradávného receptu je pro oživení každého z nich potřeba dvou věcí:

  1. poctivé, uctivé a pracovité ruce,
  2. zájem.

Ruce dodám já. Zájem… to je nabídka pro Vás. V klidu se projděte a v případě, že Vás nějaký zdánlivě mlčenlivý svědek minulých časů osloví, dejte mi vědět.

A kdybyste cítili, že jste blízko, ale “není to ONO”, neváhejte se ozvat. Takových zákoutí, jako je toto, mám víc…

GALERIE HISTORICKÝCH RÁMŮ

THEODOR - hrdý mistr prvního dojmu

Theodor si vybírá své příznivce díky prvnímu dojmu. Buď se Vám na první pohled zalíbí, nebo hledejte dál. Nepochybně byl použit v nějakém salónku, na ozdobu chodby je až příliš hrdý.

Theodor pochází z 2. poloviny 19. století. Lesku dosáhl díky 24karátovému zlatu, které je naneseno technikou polimentu a hlazeno achátovými kameny.

Theodor se dokáže vrátit ke své zašlé slávě a stát se součástí díla, kterému poskytne své služby. Mělo by to být dílo hodnotné: díky své hrdosti by Theodor snadno mohl jen trochu nejisté dílo zastínit.

Venkovní rozměr: 61 x 53,5 cm
Vnitřní rozměr: 52,8 x 45 cm
Rozměr pro obraz: 55 x 47 cm
Profilová lišta: 4 x 3 cm
Cena před restaurováním: 4000 Kč
Cena po restaurování: dohodou

Kontaktujte mě pomocí zprávy odeslané

Nezapomeňte uvést název rámu, o který máte zájem.

HAROLD - tušená noblesa

Harold je příkladem nevtíravého vjemu, který Váš pohled vrátí podruhé i potřetí, abyste zjistili, co Vás zaujalo. Rozum říká “nic nevidím”, intuice šeptá “pátrej”. Může to být poselství malého sídla na kraji lesa, kde se v šeru místnosti vyhříval teplem z krbu. Pán domu, uhlazený továrník se známostmi v nejvyšších kruzích, měl svá tajemství. Ta se na sklonku života rozhodl svěřit zápiskům, které pořizoval u krbu v dlouhých podzimních a zimních večerech.

Harold je zlatý rám pocházející přibližně z 20. let 20. století. 

Harold se po citlivé opravě může stát nevtíravým skvostným pomocníkem, který prosytí svěřené dílo svou vlastní noblesou, aniž by na sebe poutal zvláštní pozornost. Z “nějakého” důvodu se budete k pohledu na obraz stále a rádi vracet.

Venkovní rozměr: 95,5 x 123 cm
Vnitřní rozměr: 74 x 104 cm
Rozměr pro obraz: 76,5 x 107 cm
Profilová lišta: 9,5 x 6,5 cm
Cena před restaurováním: 5 500 Kč
Cena po restaurování: dohodou

 

Kontaktujte mě pomocí zprávy odeslané

Nezapomeňte uvést název rámu, o který máte zájem.

WOLFGANG - vzpomínka na génia

Wolfgang Vás zavede do říše rytmu, který plyne v ladných křivkách a při každém poslechu, tedy v tomto případě pohledu, objevíte nové tahy, tvary a kompozice ve zdánlivě jednoduchých motivech. Ladnost, lehkost a genialita jednoduchosti možná i Vám připomenou člověka, který takto tvořil pomocí not v hudební osnově – Mistra Mozarta.

Tato pozlacená vzpomínka je současníkem noblesního Harolda, tedy prvorepublikové dílo. 

Wolfgang přináší radost a hravost, bude proto dobrým společníkem podobně laděnému dílu. Ale má sílu rozehrát i opačně laděné výtvarné dílo. Tak jako Mozart dokázal s lehkostí rozdovádět původně vážná díla svých skladatelských současníků.

Venkovní rozměr: 59 x 53 cm
Vnitřní rozměr: 50 x 44 cm
Rozměr pro obraz: 54 x 48 cm
Profilová lišta: 5,6 x 4 cm
Cena před restaurováním: 3800 Kč
Cena po restaurování: dohodou

ARTHUR - zamlklý pamětník

Arthur je kronikou s chybějícími stránkami. Bohatě zdobený rám ukrývá svou krásu pod nánosem zapomnění, které zhmotněno brání povyprávět příběhy, kterých byl svědkem. Možná vyslechl klepy o císařovně Sissi, vstřebával vášeň diskuzí o Staročeších, Mladočeších a Omladině. Někde v hloubce ukrývá vzpomínku na dojetí, když si vlastenci vyprávěli o slavnostním otevření Národního divadla.

To vše “možná” může odkrýt ruka restaurátorova, která probudí rám ze staletého snu a zvolna jej připraví pro jeho další poslání. Světlo světa znovu spatří odlesky 24karátového zlata, které otvíralo dveře do domovů urozených své doby. Arthur se ze zamlklého stane sdílným, ne vtíravým.

Nový majitel musí respektovat Arthurův věk a pečlivě zvážit místo, které mu připadne. Arthur má své tempo a není vhodné jej často stěhovat. Zvolna a s citem – pak Arthur dokáže zazářit a naslouchajícím vyprávět dlouhé příběhy 2. poloviny 19. století, naprosto přirozeně propojené s dílem, které přijme za své.

Venkovní rozměr: 57 x 73 cm
Vnitřní rozměr: 50 x 65 cm
Rozměr pro obraz: 51,4 x 66,8 cm
Profilová lišta: 4 x 4 cm
Cena před restaurováním: 3300 Kč
Cena po restaurování: dohodou

Kontaktujte mě pomocí zprávy odeslané

Nezapomeňte uvést název rámu, o který máte zájem.

RUDOLF - brána za třetí rozměr

Rudolf je brána. Jakmile se na Rudolfa podíváte, otevře se. Pro každého jinak. Pro každého jinam. Váš pohled sklouzne po několika stupních z vnějšího světa dovnitř, hlouběji. Prvních pár kroků Vás rám povede, další cesta záleží už jen a jen na Vás samotných. Někoho může zavést do skutečných rudolfovských dob, plných tajemství a jejich odhalování. Jiného ponechá ve stejném čase, ale zavede jej do neznámých hloubek vlastní duše. Dalšího může doprovodit do nepopsatelných krajů v nepopsatelných časech. Je zřejmé, že cestu Rudolf neřídí, jen otvírá…

Skrytou sílu umocní pečlivá obnova původních motivů a zacelení ran způsobených zubem času a nedoceněním Rudolfových schopností. Rudolfově síle plně odpovídá 24karátové zlato, kterým byl a bude rám celý pokrytý. Ornamenty jsou pro někoho obyčejné, někoho osloví rytmikou a koncepcí, často je ale při pohledu brzy přestanete vidět, protože… protože projdete branou a jste uvnitř.

Rudolf nehledá majitele. Hledá partnera, prostředníka, který navnímá jeho poselství a s ním spojené potřeby. Vhodné místo bude už samozřejmostí, pokud dojde k propojení jemných vibrací mezi ním a oním prostředníkem. Rudolf je tímto způsobem laskavým učitelem, který stvoří nedílnost s dílem, na které nemá žádné nároky. Zvládne kresbu dvouletého dítěte stejně jako skicu zkušeného Mistra.

Venkovní rozměr: 99,5 x 125,5 cm
Vnitřní rozměr: 72 x 97 cm
Rozměr pro obraz: 75,5 x 101,5 cm
Profilová lišta: 14 x 7 cm
Cena před restaurováním: 6000 Kč
Cena po restaurování: dohodou

Kontaktujte mě pomocí zprávy odeslané

Nezapomeňte uvést název rámu, o který máte zájem.

KLEMENT - zklamání prvního pohledu

Klement zklame každého, kdo mu věnuje jen jeden, první, pohled. Spatříte jen velký prázdný starý rám. Svou podstatu Vám odhalí až při pohledu, který nespěchá a který se pomalu vydá po celém Klementově obvodu. Úctyhodné rozměry Vám poskytnou to, co pro pochopení potřebujete – čas.

Klement nevyniká ničím objektivním. Je zdobený 24karátovým zlatem, stejně jako celá řada jeho kolegů. Jeho krása je prostá a ukrytá. S obojím se musíte smířit, sladit, jinak ani jedno neuvidíte.

Klement svými rozměry předurčuje užší výběr děl, kterým dokáže dát hranice. Schopnost oddělit dva světy – vnitřní a vnější – je jedna z mnoha zdánlivě samozřejmých vlastností rámu. Klement to umí jinak.

Venkovní rozměr: 65 x 103,5 cm
Vnitřní rozměr: 55 x 93 cm
Rozměr pro obraz: 56,5 x 96 cm
Profilová lišta: 5 x 4 cm
Cena před restaurováním: 2800 Kč
Cena po restaurování: dohodou

Kontaktujte mě pomocí zprávy odeslané

Nezapomeňte uvést název rámu, o který máte zájem.

Kontaktní formulář

Milí návštěvníci,
došli jste na konec aktuálního výběru zajímavých rámů, které čekají na Váš zájem. Děkuji za Vaši návštěvu.

Jestliže jste nenašli ten pravý, ozvěte se, možná na Vás čeká v jiné, neveřejné galerii. Společně ho zkusíme najít…

A jestli se Vám návštěva líbila, neváhejte se zmínit mezi kolegy, přáteli, třeba i na nehmatatelné knize obličejů, tedy FB. Díky a přijďte zas, rámy odchází a přichází nové!

Sdílet...